elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Odkurzacz bezprzewodowy ranking, czyli w jaki model warto zainwestować?

W dzisiejszych czasach nawet zakup odkurzacza stanowi dość spore przedsięwzięcie dla kupujących. Dlaczego? Wybór jest tak duży i różnorodny, że bardzo ciężko szybko zdecydować się na jeden konkretny model. Tym bardziej, że z roku na rok producenci takiego sprzętu oferują klientom coraz nowsze, ciekawsze i designerskie wersje, które zaskakują nowymi funkcjami i mnóstwem innowacyjnych właściwości. Jaki model jest zdecydowanie na topie i na co najczęściej decydują się zainteresowane osoby? Wyczerpująca odpowiedź poniżej.

Odkurzacz bezprzewodowy ranking

Numerem jeden od dobrych kilku miesięcy jeśli chodzi o odkurzacze bezprzewodowe są modele o niewielkich gabarytach, które same jeżdżą po mieszkaniu i szybko zbierają wszelkie zanieczyszczenia. Odkurzacz – robot samo jeżdżący zyskał już sporą rzeszę fanów, którzy nie wyobrażają sobie bez niego życia (i sprzątania). Na rynku można znaleźć modele pochodzące od bardzo znanych, renomowanych marek, których cena sięga nawet i kilka tysięcy złotych, jak i roboty odkurzające od mniej znanych producentów, których koszt waha się od około 1000 zł do 1500 zł. Tego typu roboty często tworzone są na wzór tych popularnych modeli, dlatego też posiadają wszystkie podstawowe funkcje oraz świetne parametry.

Osoby, które zajmują się porównywaniem różnych modeli robotów odkurzających zgodnie twierdzą, iż czasem nie należy przepłacać i warto postawić na mniej znaną firmę, gdyż jej odkurzacz naprawdę jest świetnej jakości. Dużym plusem takiego sprzętu jest to, że dociera on nawet do najmniejszych zakamarków, do których nie ma możliwości dotrzeć tradycyjny odkurzacz. Świetnie sobie radzi z miejscem pod łóżkiem, pod szafą, a nawet dociera do różnorodnych skrytek. Bez problemu zbiera większe, jak i drobne zanieczyszczenia. Można postawić na model, który tylko odkurza, jak i na wielofunkcyjny sprzęt, który również wyciera podłogę na mokro.

Odkurzacze pionowe

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmują odkurzacze bezprzewodowe pionowe. Ich sprzedaż w sklepach AGD zarówno w tych stacjonarnych, jak i internetowych w ostatnim czasie bardzo wzrosła. Klienci doceniają takie pionowe, bezprzewodowe modele za ich lekkość, brak kabla, wygodę w odkurzaniu oraz ogromną moc ssania. Wiele odkurzaczy tego typu świetnie radzi sobie zarówno z tymi większymi zanieczyszczeniami, jak i z rzeczami niewidocznymi gołym okiem typu np. roztocza. Dzięki solidnemu akumulatorowi może odkurzać bez podłączenia do zasilania nawet do 60-90 minut. Tego typu odkurzacze bardzo doceniają alergicy. Wszystkie zanieczyszczenia trafiają bowiem do specjalnego pojemnika, dzięki temu już po pierwszym sprzątaniu można zauważyć, iż w pomieszczeniu jest znacznie czyściej i świeżo. Jego kompaktowe wymiary pozwalają na przechowywanie go prawie w każdym dogodnym miejscu. Wiele pań domu lubi mieć ten odkurzacz pod ręka, na co zdecydowanie pozwala jego designerski, nowoczesny wygląd.

Znani producenci a mniejsze marki

Jak pokazują rankingi, nie zawsze pierwsze miejsca zajmują odkurzacze od znanych, renomowanych firm. Owszem, wielu klientów stawia na ten sprzęt, gdyż posiada on naprawdę dobre właściwości i mnóstwo ciekawych, przydatnych funkcji, które ułatwiają codzienne sprzątanie. Jednak mniej znani producenci również w swoich sprzętach stosują innowacyjne technologie, które pozwalają na bardzo dokładne i sprawne odkurzanie różnych powierzchni za znacznie przystępniejszą cenę. Jeżeli dla klienta nie liczy się cena, postawi on na odkurzacz bezprzewodowy znanej marki, który będzie jednym z najdroższych modeli znajdujących się na półce. I taki odkurzacz bezapelacyjnie klienta nie zawiedzie i będzie mu służył przez przynajmniej kilkanaście lat. Osoby, które jednak nie chcą wydawać fortuny na odkurzacz, spokojnej mogą znaleźć model w bardzo dobrej cenie (kilka razy niższej od oferty znanego producenta), który również będzie świetnej jakości i dobrze sprawdzi się w swoich zadaniach. Co ciekawe, takie odkurzacze cieszą się bardzo dobrymi opiniami nie tylko zadowolonych z nich klientów, ale również u ekspertów od sprzętów AGD. Ci chwalą je bowiem za różnorodność, funkcjonalność oraz nowoczesną estetykę. Niezwykle ważnym ich atutem jest także niska cena