elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

jak znaleźć zgubiony telefon
Lifestyle

Jak znaleźć zgubiony telefon?

Zgubiony telefon to poważny problem. Dla współczesnego człowieka smartfon jest przecież nie tylko narzędziem służącym do komunikacji, ale też bardzo często narzędziem pracy i miejscem, w którym przechowuje się mnóstwo różnych ważnych danych i informacji osobistych. Zagubienie telefonu może zatem skutkować poważnymi problemami. Warto wiedzieć, co zrobić, by znaleźć swój zagubiony telefon. Robi się to trochę inaczej wtedy, gdy model funkcjonuje na oprogramowaniu Android, a inaczej przy oprogramowaniu iOS. Jak znaleźć zgubiony telefon?

zgubiony telefon

https://www.elektronicznyswiat.pl/telefon-komorkowy-dla-seniora-najwazniejsze-funkcje/

Jak znaleźć zgubiony telefon z Androidem?

Czasami telefon zapodzieje się po prostu w domu. W takiej sytuacji z reguły wszyscy starają się zadzwonić na swój numer z innego telefonu, do którego mają w tym czasie dostęp. Bywa jednak też tak, że telefon zostanie zagubiony lub wręcz skradziony.

Co w takiej sytuacji? Jeżeli model funkcjonuje na oprogramowaniu Android, sprawa jest dosyć prosta. Wystarczy skorzystać z funkcji wyszukiwania telefonu, która jest dostępna dzięki połączeniu telefonu z kontem Google. Jeżeli na swoim telefonie logujemy się na pocztę internetową na Gmailu lub korzystamy z innych funkcji, zalogowanie się do konta Google rozwiązuje sporo problemów. To właśnie tam znajdują się funkcje, dzięki którym można odnaleźć swój telefon. Istnieje możliwość pokazania lokalizacji, wywołania sygnału dźwiękowego, wysłania sms-a. Jeżeli ma się obawę, że telefon został skradziony, można również wybrać opcję usuwania danych z pamięci telefonu. W ten sposób osoby, które chciałyby przechwycić na przykład loginy do kont, z których korzysta się na telefonie, będą miały to utrudnione. Dzięki takim rozwiązaniom można w skuteczny sposób odnaleźć telefon, a w najgorszej sytuacji usunąć dane. Trzeba tylko pamiętać o tym, że jest to nieodwracalne. Dane usuwane są oczywiście nie tylko z telefonu, ale z całego konta Google.

https://www.elektronicznyswiat.pl/jak-namierzyc-telefon-komorkowy/

jak znaleźć zgubiony telefon

Jak znaleźć iphone?


Czy w przypadku korzystania z iphone’a w podobny sposób poszukuje się zgubionego telefonu? Niestety wygląda to trochę inaczej, ponieważ ihony nie są oparte o system Android. By wyszukać je w podobny sposób, należy zalogować się do iCloud, czyli inaczej swojego konta w chmurze. To właśnie tam można znaleźć funkcję wyszukaj telefon, o ile wcześniej wybrało się taką usługę. Warto pamiętać o tym wcześniej i zadbać o bezpieczeństwo swojego telefonu. Lepiej być zapobiegliwym, ponieważ po zgubieniu telefonu lub gdy straci się go w inny sposób, może być sporo konsekwencji, między innymi związanych z utratą pieniędzy.