elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

jak namierzyć telefon
Lifestyle

Jak namierzyć telefon komórkowy?

Namierzanie telefonu powinno służyć wyższym celom, niż śledzenie danej osoby. Ta funkcja powinna służyć głównie policji, ale również kiedy szukamy zagubionego telefonu lub chcemy znać lokalizację swoich dzieci lub seniora, którym się opiekujemy. Urządzenia z Androidem posiadają taką funkcję właśnie ze względu na lokalizację własnego telefonu. Wielu ludzi decyduje się jednak na darmową usługę namierzania telefonu, w celu śledzenia innej osoby i tutaj muszą liczyć się z pewnymi pułapkami. Jak namierzyć telefon?

namierzanie telefonu

Aplikacje do namierzania telefonu – zalety i wady

Jest mnóstwo stron internetowych oferujących tego typu usługi. Warto jednak być ostrożnym, ponieważ może się to skończyć sporym wydatkiem. Najczęściej jesteśmy proszeni o podanie numeru telefonu i wysłanie SMS w celu opłaty i niejednokrotnie cena przekracza kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Naszą czujność powinny wzbudzić prośby o wypełnienie kolejnych formularzy. Jest to w pewnym sensie wyłudzanie wrażliwych danych osobowych. Zaleca się dokładne sprawdzenie producenta aplikacji oraz sprawdzenie komentarzy odnoście jej prawdziwości. Bardzo często można się spotkać z sytuacją, że śledzimy…własny numer.

https://www.elektronicznyswiat.pl/jak-znalezc-zgubiony-telefon/

Czy da się namierzyć telefon?

Jak namierzyć telefon? Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację. Musimy jednak pamiętać, że namierzyć urządzenie po numerze telefonu lub numerze IMEI mogą tylko odpowiednie służby, takie jak policja. Aby wyśledzić lub zlokalizować urządzenie, muszą być spełnione dwa warunki: włączony GPS lub Wi-Fi telefonu. W ten sposób namierzysz go w każdej chwili bez żadnych problemów. Specjalna aplikacja pozwoli nam także zlokalizować swój zagubiony telefon. Jest to możliwe w urządzeniach z systemem Android. Warunkiem skuteczności jest naładowana bateria telefonu.

telefon namierzanie

Telefon to urządzenie, które dość łatwo jest zgubić. Zabieramy go ze sobą dosłownie wszędzie. Często nie wiemy gdzie go położyć i w zamieszaniu potrafimy o nim zapomnieć. Również przebywając w tłumie istnieje możliwość straty telefonu za sprawa złodziei. W tym przypadku jedna z możliwości darmowego namierzania telefonu sprawia, że po zlokalizowaniu telefonu system wyświetla powiadomienie. Możemy wtedy mieć nadzieję, że odstraszy to potencjalnego kieszonkowca i uzmysłowi mu, że jest śledzony. Biorąc pod uwagę iPhone, aby zadziałał ten system namierzania telefonu, musi być włączona funkcja Znajdź mój iPhone. W przeciwnym wypadku pozostaje nam zabezpieczenie telefonu poprzez zmianę haseł do kont Apple ID oraz innych kont na urządzeniu.