elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

wady i zalety internetu
Elektronika

Jakie są największy wady i zalety internetu?

Internet dla wielu ludzi to największa zdobycz cywilizacyjna. Jest to globalna sieć stanowiąca bardzo cenne źródło informacji. Dzięki internetowi ułatwimy sobie pracę, naukę, a także zabawę. Jest to również medium reklamowe oraz środek komunikacyjny. Niestety internet niesie za sobą także wady. Warto dowiedzieć się, jakie są wady i zalety internetu.

Zalety korzystania z internetu

W internecie można liczyć na pozyskanie informacji czy znalezienie pracy. Ponadto można w nim zrobić zakupy online. Zalet internetu jest bardzo dużo. Przede wszystkim jest to potężne medium informacyjne. Skutecznie zastępuje radio czy telewizje. Młodzież uwielbia buszować po sieci. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w internecie bez trudu znajdziemy wiadomości ze świata oraz kraju – dostępne są informacje na każdy temat. Ponadto dzięki internetowi pomożemy sobie w nauce, bowiem można skutecznie w nim zaspokoić naszą wiedzę. Na stronach internetowych z łatwością znajdziemy ciekawe porady, które pozwolą nam poradzić sobie z problemami życia codziennego. Warto też dodać, że sieć umożliwi nam odtwarzanie informacji oraz przechowywanie danych na wirtualnych dyskach. Dzięki temu z łatwością możemy przechowywać nie tylko prywatne dokumenty, ale także firmowe. Wielką zaletą internetu jest fakt, że można w nim pracować. Ponadto możemy uczyć się korzystając z informacji umieszczonych w sieci. Oprócz tego możemy nawiązywać kontakty społeczne dzięki mediom społecznościowym. Zalet korzystania z internetu jest bardzo wiele. Trudno wymienić je wszystkie. Niestety korzystanie z niego wiąże się także z pewnymi wadami. Warto dowiedzieć się, o jakich wadach tu mowa.

Jakie są wady korzystania z internetu?

Niestety długie oraz częste korzystanie ze stron internetowych nierzadko prowadzi do uzależnienia. Jest to bardzo powszechny problem zwłaszcza u młodszych ludzi, którzy praktycznie nie znają życia bez internetu. W obecnych czasach uzależnienie od korzystania z sieci traktowane jest jako uzależnienie behawioralne – ma spory związek z zachowaniem. Warto zaznaczyć, że możliwe jest leczenie tego problemu za pośrednictwem terapii psychologicznej. Trzeba też wspomnieć o tym, że mechanizm uzależniania od internetu jest praktycznie taki sam, jak w przypadku nałogu alkoholowego. Niestety korzystanie z internetu jest zagrożeniem dla pociech. Jeżeli nasze dziecko długo korzysta z sieci, to może potęgować w sobie agresję. Zwłaszcza jeśli gra w gry przeznaczone dla osób dorosłych. Innym zagrożeniem jest powszechnie dostępna pornografia.

Przeczytaj więcej na sevana.pl