elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Jaki telefon do 1000 PLN?

Postęp technologiczny sprawia, że producenci telefonów komórkowych oferują coraz wydajniejsze urządzenia. Dzięki temu już dziś nie wydając kwoty większej niż 1000 zł można cieszyć się z nowoczesnego smartfona, który spełni oczekiwania znakomitej większości użytkowników.

Nowoczesne smartfony

Warto jednak mieć na uwadze, że smartfony w tej samej półki cenowej mogą zapewnić całkiem inny poziom funkcjonalności. Z tego powodu warto dowiedzieć się, jaki telefon do 1000 zł z pewnością jest wart swojej ceny.

Oczywiście można rozpocząć od sprawdzenia modeli, które są dobrze oceniane przez recenzentów oraz mają pozytywną opinię od większości użytkowników. Jednak lepiej w pierwszej kolejności poznać własne oczekiwania.

Cechy dobrego smartfona do 1000 zł

W pierwszej kolejności należy zastrzec, że każda osoba, która poszukuje wydajnego telefonu do 1000 zł powinna na starcie ograniczyć swoje poszukiwania do modeli wyposażony w Androida. Jeżeli komuś marzy się dobry telefon za w tę cenę wyposażony w m.in system iOS to szybko zderzy się w rzeczywistością. Jest niemożliwe. Nie jest to jednak powód do zmartwień, bo Android ze względu na swój poziom funkcjonalności jest w stanie zadowolić każdego niezależnie od oczekiwań. Tak więcej nie rozpisując się więcej nad Androidem warto zastanowić się jakimi parametrami technicznymi powinien charakteryzować się dobry smartfon do 1000 zł.

Jedną z najważniejszych kwestii, jest ilość dostępnej w telefonie pamięci RAM. Nie zagłębiając się w szczegóły to właśnie zbyt mała ilość pamięci RAM jest głównym winowajcom niskiej wydajności telefonu. Każdy użytkownik, który chce, aby jego telefon działał sprawnie, pomimo korzystania z dużej ilości aplikacji, powinienem postawić na telefon mający minimum 4 GB RAM. Taka ilość pamięci pozwoli też na swobodne korzystanie z bardziej wymagających aplikacji. Warto mieć na uwadze, że w tej kategorii cenowej można nawet odnaleźć nowe smartfony wyposażone w 6 RAM-u! Mowa m.in. o Redmi Note 8 Pro, czy też o Huawei P40 Lite. Na co jeszcze Należy zwrócić szczególną uwagę?

Oczywiście kontynuujące temat pamięci nie można pominąć pamięci masowej, czyli miejsca, gdzie przechowywane są wszystkie aplikacje, ściągnięte pliki oraz zainstalowany system. Podobnie, jak w przypadku pamięci RAM można wyjść w założenia, że im więcej, tym lepiej. Osoby, które zdecydowały się na telefon z tej półki cenowej powinny postawić na model, który posiada minimum 64 GB wbudowanej pamięci. Warto jednak mieć na uwadze, że w sprzedaży odnaleźć można także modele, którychpamięć masowa to aż 128 GB. Jako odpowiedni przykład posłużyć może Motorola one Action.

Kolejnym kluczowym aspektem, który koniecznie należy uwzględnić się wybierając smartfona jest rodzaj zastosowanego procesora. Współczesne telefony wyposażone są w procesory pochodzące z różnych rodzin, ale zawsze najlepiej stawiać na układy snapdragon lub mediatek. W przypadku smartfonów W tej kategorii cenowej najlepszym rozwiązaniem jest procesor snapdragon z serii 600, ale należy pamiętać, że już wkrótce na rynku powinny pojawić się modele telefonów wyposażone w snapdragon z serii 700, które także nie powinny kosztować więcej mniejsze 1000 zł. Przykładem takiego telefonu może być wspomniany wcześniej Redmi Note 8 Pro. Poza chińskimi smartfonami w procesor z tej serii wyposażona jest m.in. Motorola Moto G8 Power. Nie można też pominąć niektórych autorskich, konstrukcji jak przynależące do firmy Samsung procesor Exynos.

W kontekście wyświetlacza należy wyjść z założenia, że minimalna rozdzielczość w tej klasie cenowej to HD Plus. Nie będzie się miało jednak większych problemów ze znalezieniem modeli oferujących Full HD Plus. Pod względem rodzaju wyświetlacza najlepiej celować w modele wyposażone w wyświetlacz AMOLED, jednak W tej kategorii cenowej znacznie łatwiej będzie znaleźć modele z wyświetlaczem IPS LCD. Z pewnością nie warto zwracać większej uwagi na telefony wyposażone w wyświetlacz TFT LCD.

Na sam koniec warto opowiedzieć o niemniej ważnym elemencie telefonu, jakim jest bateria. Koniec końców to właśnie ona będzie decydować w głównej mierze o użyteczności zakupionego telefonu. Podobnie jak z pamięcią warto wyjść z założenia, że im więcej mAh tym lepiej.