elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

przemysł elektroniczny
Technologia

Niezawodne i precyzyjne narzędzia specjalistyczne dla przemysłu elektronicznego

Na ogół szukając precyzyjnych narzędzi mamy problem z ich znalezieniem. Głównie powodem jest fakt, że nie do końca wiemy z jakich narzędzi najlepiej skorzystać, oraz jakie możliwości posiadają.

  1. Cyfrowe klucze dynamometryczne
  2. Manometry cyfrowe
  3. Narzędzia akumulatorowe
Manometry cyfrowe

Cyfrowe klucze dynamometryczne

Elektroniczny klucz dynamometryczny do montażu

Do czego służy cyfrowy klucz dynamometryczny? Na co dzień takich narzędzi nie używamy, a przecież dzięki nim praca przebiega dużo łatwiej. Chyba, że pracujemy w branży chętnie korzystającej z ich zastosowań. Cyfrowy klucz dynamometryczny stosowany jest powszechnie tam, gdzie wymagana jest precyzyjna i niezawodna praca z połączeniami śrubowymi oraz nakrętkami o określonym momencie. Głównie wykorzystuje się je w branży automotive i szeroko pojętych procesach montażowych. Klucze dynamometryczne łączą w sobie elastyczne rozwiązania, zapewniając dużą dokładność przy połączeniach skręcanych z kontrolą momentu. Klucze dynamometryczne elektroniczne zaś wprowadzają cyfrowy pomiar kąta dla zastosowań krytycznych. Dlatego tak ważne jest używanie dobrego klucza dynamometrycznego, jako, że złe dokręcenie śrub może spowodować ich zdeformowanie. W ofercie firmy Pneumat dbają o jakość tych specjalistycznych urządzeń. W odróżnieniu od pozostałych narzędzi klucze dynamometryczne elektroniczne nie posiadają mechanicznych procesów części do prawidłowego działania, jak i nie znajdziemy w nich sprzęgła. Ich działanie oparte zostało na przetworniku tensometrycznym, baterii, układach elektronicznych i wyświetlaczu cyfrowym.

Możliwości manometru cyfrowego

Manometry cyfrowe

Manometry cyfrowe dostępne w firmie Pneumat to profesjonalne elektroniczne urządzenia głównie  do zastosowań przemysłowych oraz laboratoryjnych. Manometry cyfrowe, inaczej wakuometry elektroniczne posiadają możliwość wyświetlenia różnego rodzaju jednostek, jak choćby: bar, MPa, kPa, kgf/cm2, psi, inHg oraz mmHg. Manometr cyfrowy KP43 powinien być zasilany napięciem stałym, od 12 do 24V i nie powinien pracować w ciśnieniu powyżej 15 bar, aby nie spowodować uszkodzenia urządzenia. Chcąc posiadać manometr elektroniczny zasilany na baterię, warto wybrać model KP60,  który jest dostępny w dwóch opcjach do zastosowań przy sprężonym powietrzu i nieszkodliwych gazach.

Narzędzia bateryjne do montażu elektroniki

Narzędzia akumulatorowe

Narzędzia akumulatorowe to powszechnie stosowane narzędzia na baterie bardzo pomocne w pracy. Spośród narzędzi na akumulator dostępnych w firmie Pneumat otrzymamy produkty takich marek, jak: Chicago Pneumatic, Desoutter i FAR. W narzędziach Chicago Pneumatic dostępne są wiertarko-wkrętarki, wiertarki udarowe, wkrętarki oraz klucze udarowe. Desoutter oferuje klucze kątowe oraz wkrętarki a FAR niezawodne nitownice.

Narzędzie na akumulator w przemyśle komputerowym

Wybierając narzędzia zwracajmy uwagę na ich jakość, tak by mogły nam długo służyć. Lepiej parę złotych dopłacić i cieszyć się z ich używania, niż martwić się kolejną ich awaryjnością.

Manometr cyfrowy