elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Moduły komunikacyjne Bluetooth
Technologia

Moduły komunikacyjne Bluetooth

Obecnie przy projektowaniu nowoczesnych urządzeń, twórcy zawsze zdają sobie sprawę z tego, że coraz mniej tego typu urządzeń działa w swojej własnej próżni. Uwielbiamy sterować urządzeniami z poziomu swojego smartfona, staramy się integrować różne urządzenia, parować je i sprawiać, by jak największa część naszego mogła być nazwana jako inteligentny dom. Dlatego właśnie, by sprostać coraz bardziej wymagającym oczekiwaniom konsumentów, coraz częściej implementuje się moduły komunikacyjne Bluetooth. Czym dokładnie jest moduł bluetooth taki jak po poniższym linkiem https://abc-rc.pl/pol_m_Arduino_Moduly-komunikacyjne_Bluetooth-611.html? Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny moduł? Jakie zalety niesie za sobą urządzenie, które jest wyposażone w moduł komunikacyjny bluetooth?

Czym są moduły Bluetooth?

Elektronika konsumencka na ten moment nie poradziłaby sobie tak dobrze, gdyby nie moduły bluetooth, które z powodzeniem używane są nie tylko w telefonach komórkowych, ale też tabletach, lokalizator GPS, smartwatchach, całych systemach inteligentnego domu oraz urządzeniach audio. Bluetooth zyskał swoją popularność dzięki nowemu projektowi, który charakteryzuje się bardzo małym poborem prądu. W przeszłości bluetooth była dość ciężką technologią. Obecnie jednak technologia bluetooth i moduły są projektowane z myślą o nawet najmniejszych urządzeniach. Czym dokładnie jest bluetooth? To technologia, która umożliwia nam bezprzewodowe połączenie urządzeń, które są wyposażone w moduł bluetooth. Dzięki tej technologii możemy cieszyć się na przykład wysokiej klasy muzyką płynącą z zewnętrznego głośnika, samą muzyką sterować z poziomu smartfona.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze modułu Bluetooth?

Decydując się na zakup modułu komunikacyjnego bluetooth, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na kompatybilność z innymi urządzeniami ale też zasięg modułu. Jak wiadomo, zasięg urządzenia zależy od mocy modułu, który można skategoryzować jako jedną z 3 klas. Klasa trzecia charakteryzuje się możliwością połączenia na odległość nie większą niż jeden metr. Klasa druga to natomiast najczęściej spotykana wersja, która pozwala nam na parowanie urządzeń oddalonych nawet o 10 metrów. Klasa pierwsza to natomiast gwarancja zasięgu nawet do 100 metrów.

Zalety związane z wykorzystaniem technologii Bluetooth

Bluetooth to szeroko wykorzystywana technologia, która poprzez integrację różnych urządzeń może znacznie ułatwić nam życie. Dzięki Bluetooth nie musimy spędzać czasu na instalowanie i uruchamianie każdego sprzętu osobno. Obecnie, dzięki modułowi komunikacyjnemu Bluetooth możemy wykonać tego typu zabieg tylko na jednym urządzeniu, ciesząc się uruchomieniem wszystkich.