elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Ranking ekspresów do kawy – na jaki model powinni postawić kawosze?

Mnóstwo osób uwielbia kawę. Wiele z nich nawet nie wyobraża sobie swojego poranka bez pachnącej, aromatycznej i pysznej kawy, która pobudza umysł, dodaje energii i zachęca do działania. Dlatego też, coraz częściej klienci decydują się na zakup profesjonalnego, dobrego ekspresu do kawy do swojego domu. W związku z tym, iż różnorodnych modeli na rynku jest całkiem sporo, nie zawsze wiedzą oni, na co się zdecydować. Dlatego też poniżej przedstawiono subiektywny ranking ekspresów do kawy, na które koniecznie warto zwrócić uwagę.

Co trzeba wiedzieć, zanim klienci udadzą się do sklepu po ekspres do kawy?

Przed wybraniem się na zakupy, warto dobrze zastanowić się, na jakie kryteria będą zwracać klienci, szukając konkretnego modelu ekspresu. To znacznie pomoże zawęzić krąg poszukiwań oraz skupić się na konkretnych ekspresach, które spełniają ich wymagań. Jakie aspekty warto wziąć więc pod uwagę? Zazwyczaj klienci, chcąc kupić ekspres do kawy sprawdzają, jakie kawy oferują dane modele. Gdy szukają oni modelu, który serwować będzie espresso, cappuccino lub latte – wówczas powinny mieć na uwadze modele bardziej nowoczesne i rozbudowane, które wyposażone zostały w możliwość tworzenia właśnie różnych kaw. Kolejny bardzo ważny aspekt to rodzaj młynka. Najczęściej na rynku można spotkać modele wyposażone w młynki stalowe, żarnowe, czy ostrzowe. Eksperci od naprawdę dobrych kaw zgodnie uważają, iż najlepszym wyborem będzie postawienie na ekspres, który został wyposażony w stalowy młynek. Dla niektórych osób (kochających kawę z mlekiem) niewyobrażalny jest zakup sprzętu, który nie ma możliwości spieniana mleka. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na asortyment, który posiada niezwykle przydatną opcję „One Touch” – dzięki niej można bowiem zrobić swoje ulubione latte, a nawet napić się gorącego, spienionego mleka po naciśnięciu tylko jednego przycisku. Ekspresy, które mają taką możliwość posiadają zazwyczaj specjalny pojemnik na mleko. Niezwykle ważną funkcją w każdym ekspresie jest także ciśnienie i moc. Przeglądając ofertę sklepów z ekspresami do kawy, warto zwrócić uwagę na te, które posiadają przynajmniej ciśnienie 15 barów a moc parzenia kawy wynosi minimum 1450W.

Ranking ekspresów do kawy

Ranking ekspresów do kawy bezapelacyjnie wygrywają ekspresy ciśnieniowe. Dlaczego? Dzięki niemu powstaje pyszna, aromatyczna i świeża kawa, która w jednej chwili jest mielona i przygotowywana pod ciśnieniem. Klienci bardzo często decydują się na ekspresy ciśnieniowe automatyczne, dzięki którym po naciśnięciu jednego przycisku w zaledwie kilka sekund można cieszyć się swoim ulubionym espresso, latte, cappuccino, a nawet kawa mocca (czyli kawą z czekoladą). Ekspres automatyczny pokaże także użytkownikowi, gdy zabraknie w nim podstawowego asortymentu do wykonania danej kawy – informuje on bowiem natychmiastowo o poziomie ziaren, o braku wody lub o przepełnieniu pojemnika z fusami. Ile kosztują dobre modele? W zależności od marki – można kupić ekspres ciśnieniowy już od 1200 zł nawet do 10000 zł.

Drugie miejsce – ekspres na kapsułki

Te ekspresy w ciągu ostatnich kilku latach znacznie zyskały na popularności. Obecnie, prawie każda renomowana marka posiada w swojej ofercie przynajmniej jeden model ekspresu na kapsułki. Klienci polubili je za to, iż są niedrogie, łatwo dostępne, nie zajmują sporo miejsca oraz można zrobić w nich wiele, rozmaitych kaw. Warto tu jednak podkreślić, iż sam taki ekspres można kupić za około 300 – 500 zł. Kawy w kapsułkach do niego to jednak spory wydatek, gdyż za około 10 kaw trzeba czasami zapłacić nawet 30 – 50 zł.

Trzecie miejsce – ekspres przelewowy

Jeszcze kilkanaście lat temu, ten ekspres do kawy znajdował się prawie w każdym domu i często towarzyszył on domownikom przy śniadaniu. Ekspres przelewowy przyrządza dość sporą ilość kawy, która jest zaparzana dzięki specjalnemu pojemnikowi, który dozuje wrzątek trafiający do pojemnika z kawą mieloną. Wówczas powstaje napar, który dodatkowo przechodzi jeszcze przez specjalny filtr. Taka kawa jest bardzo łagodna i delikatna w smaku.