elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

fotel gamingowy do 300 zł
Lifestyle

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel gamingowy do 300 zł?

Aby komfortowo grać w nowoczesne gry komputerowe warto zadbać nie tylko o porządny sprzęt, ale również o ergonomiczny fotel gamingowy do 300 zł. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można raz na zawsze zapomnieć o bólach pleców. Profesjonalni gracze przed monitorem spędzają nawet kilka godzin dziennie, dlatego też koniecznie postawić trzeba na wygodne i komfortowe siedzisko.

Czym wyróżnia się dobry fotel gamingowy?

Dobry fotel gamingowy do 300 zł koniecznie musi posiadać solidną konstrukcję. Godne uwagi są nowoczesne fotele wykonane ze stali. Jest to wytrzymały materiał, który znacząco zwiększa wytrzymałość na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Stalowa konstrukcja doskonale utrzymuję sylwetkę, dzięki czemu nawet wielogodzinna rozgrywka będzie czystą przyjemnością. Dobry fotel powinien posiadać również regulację odchylenia. Najlepsze modele umożliwiają tylne odchylenie nawet o 90 stopni. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać fotele z podłokietnikami, które także posiadają system regulacji. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można ustawić idealną wysokość. W cenie 300 zł bez problemu można znaleźć fotele z podłokietnikami, które oferują regulację w stopniu 2D i 3D. W droższych modelach istnieje dodatkowo regulacja 4D.

O czym należy pamiętać?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywa niezawodne podparcie szyi i lędźwi. Fotel gamingowy do 300 zł zazwyczaj wyposażony jest w dwie poduszki. Jedna z nich znajduje się bezpośrednio na wysokości odcinka szyjnego naszego kręgosłupa. Druga poduszka znajduje się z kolei na wysokości odcinka lędźwiowego i piersiowego. Poduszki przypadną do gustu przede wszystkim tym osobom, które mają mniejsze lub większe problemy z kręgosłupem. Przeglądając dostępne na rynku fotele gamingowe warto zwrócić uwagę także na maksymalne obciążenie. Każdy gracz ma nieco inną budowę ciała, dlatego też trzeba wybrać fotel, który zaprojektowany jest właśnie do konkretnej grupy odbiorców.

Na jaki materiał postawić?

Materiał ma bezpośredni wpływ nie tylko na cenę, ale również na wygodę. Najdroższym rozwiązaniem są fotele z obiciem wykonanym z naturalnej skóry. Niestety tego typu rozwiązanie jest dość drogie. Osoby, które nie mają większej kwoty do wydania mogą postawić na rewelacyjną ekoskórę, która do złudzenia imituje naturalną skórę. Doskonałymi parametrami użytkowymi wyróżnia się także tani poliester. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który dostępny jest w wielu kolorach. Warto wspomnieć także o tym, że poliester jest materiałem bardzo łatwym w utrzymaniu czystości.