elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Jakie wybrać najlepsze prezenty i upominki muzyczne?

Urodziny i okres Bożego Narodzenia to zazwyczaj czas, kiedy pragniemy obdarować przyjaciół i rodzinę czymś, co bliskie jest ich sercu. Podjęcie decyzji na temat tego, co kupimy dla nich jako prezent, nie zawsze jest łatwe i oczywiste. O ile nie usłyszymy od nich deklaracji na temat tego, co chcieliby od nas dostać, o tyle sami musimy zdać się na naszą pomysłowość. Problem pojawia się w momencie, kiedy osoba ta nie podziela takich samych zainteresowań co nasze. Możemy łatwo domyślić się co kupić osobie lubiącej gotowanie albo majsterkowanie, natomiast nie zawsze mamy pomysł na prezent dla osoby lubiącej muzykę. Oto zbiór pomysłów na prezenty i upominki muzyczne, które mogą przypaść do gustu osobie o właśnie takich zainteresowaniach.

Drobne prezenty i upominki

Nie każdy prezent musi być drogi i okazały. Czasem najlepszym upominkiem będzie coś symbolicznego i sentymentalnego, co pokaże, że dobrze znamy osobę, którą chcemy obdarować i co wywoła uśmiech na jej twarzy. Równocześnie taki prezent może stać się jedynie dodatkiem do większego, głównego prezentu o innej tematyce.

Pomysłem na taki prezent są wszystkie drobne, muzyczne gadżety, które znaleźć możemy w wielu sklepach. Mogą to być karteczki samoprzylepne w kształcie gitary, zwijacze do słuchawek, notesy, podkładki pod kubek, czy magnesy na lodówkę.

Innym ciekawym pomysłem jest rozłączka, która pozwala na podłączenie dwóch par słuchawek do jednego telefonu lub innego urządzenia umożliwiającego odtwarzanie muzyki. Sprawdzi się u osób, które uwielbiają dzielić się utworami, jakich słuchają i na pewno podniesie ich komfort.

Prezentem, który zapadnie na długo w pamięć, będzie stworzenie personalizowanej składanki na płycie CD lub staromodnej kasecie magnetofonowej. Jest to jednocześnie idealny pretekst na dorzucenie do prezentu trochę już oldschoolowego walkmana. Taka składanka może powstać z ulubionych utworów tej osoby lub z takich, które szczególnie nam się z obdarowanym kojarzą. Z pewnością każdy doceni również samodzielnie ozdobione pudełko na płytę lub kasetę. Nie jest to prezent drogi, ale z pewnością taki, który zrobi wrażenie.

Kolejnym fajnym pomysłem może być zakup pendrive w kształcie instrumentu muzycznego. Jest to bardzo praktyczny prezent i z pewnością osoba obdarowana wykorzysta go nie tylko jako nośnik swoich ulubionych utworów muzycznych, ale także na studiach, czy w szkole lub w pracy.

Prezenty dla prawdziwych pasjonatów muzycznych

Prawdziwie wyjątkowym prezentem dla osób, które całym sercem kochają muzykę, będzie wybrana piosenka na winylu. Może to być jednocześnie bardzo sentymentalny prezent, szczególnie jeśli jest pewien utwór, który jest dla osoby obdarowanej i obdarowywującego szczególnie ważny. Może przy tej piosence pierwszy raz się ujrzeli albo będzie to utwór, do którego tańczyli pierwszy taniec na weselu?

Innym praktycznym prezentem, który jednocześnie będzie akcentem muzycznym, jest zegar na ścianę w kształcie winylu. Coś takiego samodzielnie możemy zrobić w domu i to wcale nie dużym nakładem finansowym. Może to być przecież przedmiot, któremu dajemy drugie życie. Obdarowany z pewnością doceni to, że wykonaliśmy go własnymi rękoma.

Standardowym prezentem dla miłośników muzyki mogą być oczywiście książki o muzyce, biografie ulubionych muzyków, akcesoria do sprzętów muzycznych. A także bilety na spektakle muzyczne lub bilety na koncert danego artysty. Każda osoba, która posiada ulubionych muzyków, doceni zapewne płytę ich ukochanego zespołu lub piosenkarza, a już, szczególnie jeśli będzie to na przykład płyta z autografem. Takie prezenty nie należą do najtańszych. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że doskonale znamy marzenia naszych bliskich, może to być świetny sposób, na okazanie im jak wiele dla nas znaczą.

Do każdego prezentu warto dołączyć personalizowaną kartę świąteczną lub urodzinową. Taka zrobiona własnoręcznie z pewnością wywoła wzruszenie i uśmiech radości, szczególnie jeśli zdecydujemy się umieścić w niej akcent humorystyczny lub kilka ważnych słów od serca.