elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

system PXI
Elektronika

Jakie korzyści wynikają ze stosowania systemu PXI?

Utworzenie sprawnego systemu elektroniki to pod wieloma względami poważne wyzwanie – trzeba upewnić się, że wszystkie jego komponenty są z sobą w pełni kompatybilne, operując z zachowaniem wysokich standardów precyzji oraz niezawodności. W tym celu powinno się zacząć od podstaw, czyli wybrać odpowiednią platformę, która zapewni wymaganą stabilność, niezawodność oraz wydajność. Oczywistym kandydatem wydaje się tu być PXI, często uznawany za standard, a także jego nowsza, usprawniona wersja, czyli PXI express. Konstrukcja tej platformy oparta jest na kasecie z magistralą, z uwzględnieniem modułów takich jak dyski, karty rozszerzeń, komputer i wiele innych. Jest to bardzo funkcjonalny i przemyślany system, który sprawuje się bez zarzutów – wystarczy umieć wykorzystać jego potencjał.

Największe atuty PXI – o czym warto pamiętać?

Jedną z najbardziej cenionych zalet platformy PXI jest świetna wydajność chłodzenia każdego z jej elementów. W pełni sprawne PXI (https://www.guru.com.pl/pol_n_Systemy-PXI-PXI-Express-278.html)jest w stanie utrzymać optymalną temperaturę wszystkich komponentów nawet przy ich intensywnej eksploatacji. Nie można również zbagatelizować tego, w jak solidny sposób zamontowane są poszczególne moduły – wiąże się to także z dużym komfortem, wynikającym z faktu, że wszystkie złącza znajdują się we frontalnej części platformy, umożliwiając do nich łatwy dostęp. Warto wspomnieć też o tym, jak szybka i sprawna jest komunikacja pomiędzy poszczególnymi modułami pomiarowymi, a kartami procesora PXI – w połączeniu z synchronizacją wielu kart DAQ, pozwala ona na zupełnie nowe standardy pracy.

Najważniejsze komponenty do budowy systemu PXI

Zarówno PXI, jak i PXI express, korzystać mogą z szerokiego zakresu części, który w jeszcze dalszym stopniu poszerzają ich funkcjonalność. W pierwszej kolejności powinno się zadecydować o doborze odpowiedniej obudowy – sięgnąć można po wersje laboratoryjne, a także poręczne obudowy przenośne. Wybór ten uzależniony jest przede wszystkim indywidualnymi potrzebami i preferencjami użytkownika. Inne komponenty to poszczególne karty – pomiarowe, procesorowe, przetworników analogowo-cyfrowych czy karty oscyloskopowe. Warto wspomnieć także o analizatorach sygnałów dynamicznych, switchach oraz generatorach.

Podsumowując, systemy PXI są bardzo funkcjonalne i warto z nich korzystać. Wiele osób ceni sobie ich niezawodność oraz elastyczną, modułową budowę, którą wykorzystać mogą zgodnie z własnymi potrzebami. Jest to świetnie połączenie wydajnego chłodzenia i dużej gęstości komponentów, sprawując się świetnie i nie zajmując zbyt wiele przestrzeni.