elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

akcje Netflix
Biznes

Jak inwestować w akcje Netflix?

Profil akcji Netflix Inc.

Jeśli jesteś początkującym inwestorem, to z pewnością zastanawiasz się jakie akcje są najbardziej dochodowe, a których spółek lepiej unikać. Z pewnością warto zwrócić uwagę na firmę Netflix Inc NFLX.US, która w ciągu zaledwie kilku lat zdobyła światowy rynek telewizji streamingowej. Sprawdź co warto o niej wiedzieć z punktu widzenia tradera.

Spółka powstała w 1997 roku w Los Gatos w Kalifornii, przy czym świadczenie usług online rozpoczęła dopiero dwa lata później. Na początku swojej działalności Netflix zajmował się tylko dystrybucją płyt DVD. Dopiero dziesięć lat później, kiedy to nastąpił błyskawiczny rozwój internetu, stał się gigantem transmisji strumieniowej.

Oprócz usług online streaming, które są flagowym produktem spółki, Netflix produkuje także własne seriale i filmy. Dążąc do zwiększenia bazy użytkowników na świecie, firma weszła na giełdę, a obecnie akcje Netflix Inc. należą do popularnego amerykańskiego indeksu NASDAQ 100. 

Jak kupić akcje NFLX.US?

Akcje Netflixa można kupić za pomocą platformy transakcyjnej, którą udostępnia broker. Kluczową kwestią dla początkującego inwestora jest wybór odpowiedniego pośrednika. Nie warto podejmować tej decyzji zbyt pochopnie. Broker to nie tylko dostawca indeksów, akcji czy kontraktów CFD. Ogromną rolę we współpracy odgrywa także bezpieczeństwo. 

Światowa giełda jest niesamowicie zmienna. Podczas transakcji nawet doświadczony inwestor jest ciągle narażony na ryzyko utraty włożonego kapitału. Właśnie dlatego na całym świecie istnieją instytucje finansowe, które regulują działanie wybranych brokerów. Tym samym, wybierając regulowanego pośrednika takiego jak Saxo Bank Polska, otrzymujesz gwarancję, że Twoje dane i inwestycje są bezpieczne.

Dynamika rozwoju Netflix Inc. 

W 2017 roku Netflix po raz pierwszy uruchomił program do dystrybucji wideo hostowany we własnej bibliotece. W tym wielkim przedsięwzięciu brało udział wielu specjalistów z całego świata. Filmy i seriale dostępne na platformie Netflix zostały do tej pory przetłumaczone na ponad 20 języków. Od tego momentu Netflix zyskało miano profesjonalnego studia filmowego i tym samym zwielokrotniło swoje przychody.

Od chwili pierwszej emisji papierów wartościowych na NYSE w 2002 roku, akcje Netflix wzrosły o niesamowite 8500%. Takie wzrosty zdarzają się bardzo rzadko. Obecnie kapitalizacja rynkowa spółki wynosi 165 mld USD. 

Akcje Netflix Inc. to bez wątpienia kusząca inwestycja. Zanim jednak przystąpisz do zawarcia transakcji, dokonaj wnikliwej analizy finansowej bieżącej sytuacji przedsiębiorstwa. 

Artykuł sponsorowany