elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Dobry odkurzacz – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Dobry odkurzacz w każdym domu to podstawa. Bez niego wręcz wiele osób nie wyobraża sobie gruntownych porządków oraz utrzymania czystości na co dzień. W ostatnim czasie producenci tego sprzętu wyszli klientom naprzeciw tworząc coraz ciekawsze, praktyczniejsze i nowocześniejsze modele, które gwarantują lepszą jakość sprzątania. Jaki asortyment znajdą klienci na rynku? Co warto wiedzieć szukając dobrego odkurzacza? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Dobry odkurzacz do konkretnych miejsc

Zanim klient wybierze się do sklepu w poszukiwaniu odkurzacza, musi odpowiedzieć sobie na pytanie do czego mu ten sprzęt będzie tak naprawdę służył. Na rynku można bowiem znaleźć tradycyjne odkurzacze (typowo domowe), jak i modele przemysłowe – przydatne do sprzątania naprawdę dużych powierzchni w biurach, firmach, sklepach wielobranżowych. Można znaleźć również innowacyjne sprzęty jak np. modne obecnie roboty odkurzające, które posprzątają dom, gdy domowników w nim nie ma (sterowane mogą być bowiem za pomocą smartfona).

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Wiele osób ma bardzo określone wymagania co do tego sprzętu. Paniom domu zależy bowiem, by odkurzacz spokojnie mógł dotrzeć nawet do najmniejszych i niewygodnych zakamarków w mieszkaniu, by szybko i sprawnie poradzić sobie z kurzem i brudem. Niektórzy chcą, by ich model był lekki i zwinni, gdyż odkurzają oni nawet kilka razy dziennie (tak jak jest, gdy ma się małe dzieci w domu). Są osoby, które od odkurzacza wymagają tego, by czyścił również konkretne powierzchnie na mokro – wówczas trzeba poszukać już naprawdę konkretnego sprzętu, który spełni te wszystkie wymagania i zadowoli swojego użytkownika.

Jakie odkurzacze można znaleźć w sklepach?

W sklepach AGD zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych wybór odkurzaczy jest ogromny. Producenci sprzętu oferują klientom różnorodny wybór modeli o rozmaitej mocy ssania, o różnej wadze, wyglądzie, kształcie a nawet kolorystyce. Bardzo modne obecnie są odkurzacze pionowe, które są lekkie, zwinne i szybkie. Co najważniejsze, takie modele mogą pracować bezprzewodowo nawet do 60 minut. Jest to wystarczający czas, by ogarnąć mieszkanie czy dom. Klienci doceniają te modele za to, że mogą mieć je zawsze pod ręką i że radzą sobie z każdym typem zanieczyszczeń. Komfortowe jest to, że podczas odkurzania, użytkownik jego nie musi się już schylać, by dobrze wyczyścić konkretną przestrzeń. Inny model – równie popularny i czeto kupowany przez klientów to robot odkurzający. Zazwyczaj ma okrągły kształt oraz wyposażony jest w nowoczesną, rozbudowaną technologię, która pozwala na sterowanie nim za pomocą telefonu. Ten odkurzacz pracuje nawet wtedy, gdy domowników nie ma w domu. Dotrze nawet do trudno dostępnych miejsc typu – pod kanapę, pod schody, pod szafę i regały. Jego największą wadą jest jednak cena. Te odkurzacze od znanych, renomowanych firm potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Fani tradycyjnych modeli

Są osoby, które zgodnie twierdzą, iż dobry odkurzacz to odkurzacz tradycyjny czyli posiadający odpowiednie rury, spory pojemnik na zanieczyszczenia i podłączenie do prądu. Takie odkurzacze ciągle są na topie i cały czas chętnie kupują je klienci, uważając, iż są one w domu po prostu niezastąpione. Wybierając ten typ odkurzacza, klienci mogą zdecydować się na modele workowe, bez workowe lub z filtrem wodnym. Można kupić model lekki i zwinny, który jest posty w obsłudze lub jego przeciwieństwo – duży, ciężki, który idealnie sprawdzi się na dużych pomieszczeniach. Ceny odkurzaczy takich w sklepach są różne. Renomowani producenci proponują swoje modele za około 500 – 1000 zł. Nieznane marki posiadają w sprzedaży dość dobre odkurzacze nawet za około 200 – 300 zł. Warto jednak podejść do tego zakupu na spokojnie i wydać trochę więcej na asortyment, który posłuży klientowi przynajmniej przez kilka lat. Dobrze jest więc postawić na odkurzacz pochodzący od znanych, popularnych i sprawdzonych firm, z których naprawdę jest co wybierać.