elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

ekspres do kawy
Multimedia

Czy warto mieć ekspres do kawy? Jaki wybrać?

Kawa to dla sporej części z nas „napój bogów”, bez którego nie umiemy sobie wyobrazić dobrego dnia. Jej zaparzanie potrafi być jednak przewrotne, szczególnie gdy upodobaliśmy sobie coś więcej, niż małą czarną czy też rozpuszczalną z dodatkiem mleka. Jeżeli zależy nam na idealnej kawie i jej prostym przygotowaniu, a także gdy pijemy ją często, warto zaopatrzyć się w urządzenie do jej przygotowywania. Jak działa ekspres do kawy i dlaczego warto jest go mieć w swojej kuchni? O czym warto pamiętać zanim zdecydujemy się na konkretny model? Jakie dodatki do ekspresu przydadzą nam się w jego codziennej eksploatacji, a jakie warto mieć aby utrzymać nasz nowy nabytek czystym, sprawnym i w stanie wolnym od kamienia?

1. Ekspres do kawy – dlaczego warto?

2. Jak działa ekspres do kawy?

3. Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy?

4. Co dokupić do ekspresów do kawy?

Ekspres do kawy – dlaczego warto?

Kawa to napój, bez którego większość z nas nie jest w stanie sprawnie funkcjonować w ciągu dnia. Liczą się nie tylko jej pobudzające właściwości, ale również walory smakowe i zapachowe, które są najlepsze gdy przygotowujemy napój ze świeżo zmielonych ziaren. W przypadku, gdy pijemy kawę często, jej parzenie może zająć nam sporo czasu. Dzięki ekspresowi do kawy nie tylko bez problemu zrobimy dowolną ulubioną formę tego napoju, ale również będziemy w stanie osiągnąć to sprawnie i bez większego wysiłku. Jeżeli zaś mamy w domu kubek termiczny lub termos, zabieranie ze sobą świeżej kawy jest dużo lepszą opcją, niż parzenie tej biurowej.

Jak działa ekspres do kawy?

Na rynku mamy kilka różnych rodzajów ekspresów do wyboru: przelewowe, ciśnieniowe, ciśnieniowe na kapsułki czy też ciśnieniowe automatyczne. Sposób działania urządzenia zależy od tego, na jakie się zdecydujemy. Przykładowo w przypadku ekspresu przelewowego parzenie kawy następuje w wyniku przelania się gorącej wody przez pojemnik, w którym umieszczamy zmieloną kawę. Wiele różnych rodzajów i modeli ekspresów znajdziesz na stronie: https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/ekspresydokawy.html.

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy?

Przede wszystkim powinniśmy kierować się tym, co będzie dla nas najwygodniejsze. Jeżeli lubimy prostotę działania, ekspres na kapsułki może okazać się strzałem w dziesiątkę. Z kolei w sytuacji, gdy zależy nam na generowaniu jak najmniejszej ilości śmieci, lepiej jest wybrać taki, gdzie wsypujemy kawę w odpowiedni pojemniczek. Warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie jest łatwe w obsłudze i czyszczeniu, ponieważ raz na jakiś czas będziemy musieli o to zadbać. Do tego wiele modeli posiada dodatkowe funkcje, jak na przykład młynek umożliwiający zmielenie ziaren na dowolnie wybraną przez nas grubość.

Co dokupić do ekspresów do kawy?

Aby utrzymać nowy nabytek w dobrej kondycji, warto dokupić do ekspresu kilka przydatnych dodatków. Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest odkamieniacz, który pozwoli na łatwiejsze czyszczenie wnętrza urządzenia. Możemy również zapobiec osadzaniu się kamienia poprzez wykorzystanie specjalnych granulek. Jeżeli zależy nam na filtrowaniu wody przed parzeniem kawy, inną pożyteczną opcją jest dobranie filtra, który to umożliwi. Aby uczynić nasze zakupy poręczniejszymi i bardziej przystępnymi, możemy też rozejrzeć się za zestawem do podstawowej obsługi i utrzymania ekspresu do kawy w czystości – wtedy nie tylko zapłacimy mniej, niż za osobne elementy, ale również będziemy mieć wszystkie przyrządy z jednej marki i w podobnym wzorze.