elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Czy smartfon z dobrą baterią jest potrzebny?

Niektórzy zadają sobie pytanie, czy smartfon z dobrą baterią jest potrzebny. Staramy się upchnąć jak najwięcej funkcji do jednego urządzenia. Stworzyć maszynę, która będzie w stanie zrobić wszystko i zastąpi każde, z jak się wydaje niezbędnych dziś, urządzeń. Z racji tej potrzeby ludzkość stworzyła telefony.

Nowe funkcje telefonu

Współczesne smartfony, jako jedne z największych wynalazków technologicznych, zasługują na większa uwagę, niż ta, jakiej zwykle jej się udziela. Dzięki swej wielofunkcyjności znacznie uprościły wiele aspektów ludzkiego życia. Podstawowe ich zadanie, czyli rozmowa z osobami oddalonymi o setki kilometrów, to tylko jedna z wielu możliwości, jakie nam udostępnia.

Może służyć jako kalkulator, notes czy konsola do gry. Mnogość aplikacji dostępnych na telefonie sprawia, że może on zastąpić praktycznie każde urządzenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić przy jego pomocy notatki, oglądać filmy czy grać w rozbudowane gry. W dodatku można to robić w każdym miejscu z racji mobilności telefonów. Niewielkie i poręczne mogą być schowane w kieszeni spodni, nie przyprawiając o dyskomfort. Jedynym problemem, z jakim zmagają się producenci telefonów, jest żywotność baterii. To ona stanowi piętę achillesową smartfonów, dlatego wybierając jeden z modeli dostępnych na rynku, należy sprawdzić, w jaką baterię został wyposażony, oraz poznać sposoby, które umożliwiają jak najdłuższe cieszenie się tymi urządzeniami.

Jak utrzymać wysoki poziom baterii

Z racji coraz szerszego zastosowania telefonów, zużywają one coraz więcej energii. Rodzi to frustracje użytkowników, którym smartfony rozładowują się w najmniej odpowiednim momencie. Na nasze szczęście istnieje szereg sposobów, dzięki którym żywotność baterii ulegnie przedłużeniu.

Zapanuj nad telefonem

Istnieje masa aplikacji, które fabrycznie mają ustawione opcje, które mają wpływ na zwiększenie się zużycia baterii. Cześć z nich wysyła stale nieistotne powiadomienia, które mają wpływ na poziom energii, a są całkowicie zbędne. Warto też zajrzeć do ustawień telefonu i zmniejszyć jasność ekranu przy okazji wyłączając adaptacyjne ustawianie jasności. Funkcja. choć z pozoru przydatna, potrafi wariować, automatycznie ustawiając wysoką jasność w dobrze naświetlonym pomieszczeniu. Korzystanie z trybu ciemnego to kolejny świetny pomysł. Zmniejszenie czasu uśpienia ekranu, przyczyni się do ograniczenia marnowania baterii. Innym dobrym nawykiem, jest korzystanie z telefonu w trybie oszczędzania baterii.

Co z ładowaniem?

Oczywiście najlepszym sposobem, na utrzymywanie energii w telefonie na poziomie 100%, jest regularne ładowanie go. Jednym z nawyków, który wiele osób posiada, jest pozostawianie podłączonego do ładowania smartfonu na noc. Błąd ten może doprowadzić do uszkodzenia baterii. Dochodzi do tego, ponieważ po naładowaniu się telefonu następują mikrocykle ładowania niebezpieczne dla naszych urządzeń. Przy wyborze modelu należy upewnić się, że jest on wyposażony w mechanizmy chroniące przed mikrocyklami. Dobrze jest unikać całkowitego wyczerpania baterii oraz korzystać z oryginalnych ładowarek.

Czym powinna się charakteryzować dobra bateria

Szukając telefonu, który sprosta wszystkim stawianym przed nim zadaniom. Nie tylko musi być w stanie obsłużyć skomplikowane aplikacje, ale też robić to przez długie godziny. Żeby do tego doszło należy znaleźć smartfon z dobrą baterią. Najważniejszą cechą dobrej baterii jest jej pojemność. Wyrażana w miliamperogodzinach, czyli mAh, warunkuje czas pracy telefonu. Tak, jak w wielu innych przypadkach, tak i w tym, zasada im więcej, tym lepiej, znajduję zastosowanie. Standardem w tych czasach jest bateria o pojemności 4000 mAh, co wystarcza na 1-2 dni korzystania.

Bateria ma znaczenie

Niestety większość osób, przy wyborze telefonu, kieruje się jego procesorem, ilością RAM 'u, nie przywiązując uwagi do baterii. W konsekwencji telefony tracą swoją największą zaletę i przestają być mobile, bo użytkownik stale musi mieć swój smartfon podłączony do prądu. Dlatego właśnie należy przed kupnem sprawdzić, w jaką baterię model jest wyposażony.