elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

warsztat
Lifestyle

W jaki sposób zadbać o to, żeby u nas w warsztacie panował porządek?

Chcąc zadbać o to, żeby wszystko u nas w warsztacie było na swoim miejscu, bardzo ważna jest organizacja. Jednak nawet wtedy, gdy jesteśmy bardzo dobrze zorganizowani, to nawet wtedy różne małe śrubki mogą nam wypaść, przez co zacznie robić się nieporządek, który bardzo ciężko często ogarnąć. Dlatego bardzo przydatne mogą okazać się magnesy neodymowe pierścieniowe, które możemy np. zamontować na dnie pudełek, w których trzymamy małe metalowe przedmioty. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet jeśli przechyli nam się ręka z pudełkiem, to śrubki i tak z niego nie wypadną.

W jaki kreatywny sposób możemy wykorzystać magnesy neodymowe pierścieniowe?

Bardzo często, żeby ułatwić sobie pracę, wystarczy odrobina kreatywności. Stosując np. magnesy w warsztacie, będziemy mogli z łatwością wszystko uporządkować, nie musząc się przejmować, że coś przy najmniejszym uderzeniu spadnie z półki. Jeśli kupimy metalowe pojemniki na śrubki, to wystarczy, że zamontujemy w półce kilka magnesów neodymowych pierścieniowych i będziemy mogli być spokojni o nasze śrubki. Nie inaczej jest z narzędziami, które możemy spokojnie odkładać na ich miejsca, a dzięki zamontowanym w szafce magnesom neodymowo pierścieniowych, nie będziemy musieli się przejmować tym, że jakieś narzędzie spadnie na ziemię i ją zniszczy. Poza tym, magnesy takie można także wykorzystywać do tego, żeby na tablicy, na której trzymamy projekty, spokojnie wszystko przyczepić. Oczywiście musimy pamiętać o tym, żeby to tablicy nie kupować bardzo mocnych magnesów, ponieważ mogą one być potem problematyczne przy ściąganiu. Jednak odwrotnie działa to w wypadku, gdy mamy zamiar na magnesach trzymać jakieś cięższe przedmioty. Zawsze starajmy się upewnić, że siła magnesu jest dostosowana do wagi przedmiotu, który będziemy na nim wieszać.

Czy ważne jest, żeby magnes miał certyfikaty?

Upadek na ziemię jakiegoś narzędzia albo ciężkiego przedmiotu może być bardzo niebezpieczne. Dlatego zawsze starajmy się kupować magnesy, które mają certyfikat SSMC. Dzięki temu, że dany magnes jest certyfikowany, możemy być pewni, że jest on dobrze wykonany i przeszedł wszelkie niezbędne testy. Jeśli magnes ma zrobione wszystkie testy, to dopóki będziemy go wykorzystywać zgodnie z zaleceniami producenta, to nic złego się nie stanie. Pamiętajmy jednak, żeby magnesy neodymowe pierścieniowe, które będziemy kupować, zawsze były przystosowane do tego, do czego będziemy ich używać. W wypadku gdy będziemy stosować magnesy w przemyśle żywieniowym, to będą one musiały mieć dodatkowe certyfikaty.