elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Porównanie anten kierunkowych i omni
Multimedia

Porównanie anten kierunkowych i omni – zalety i wady

Zastanawiasz się nad tym, jaka jest najlepsza antena do telewizji naziemnej, dzięki której niezależnie od okoliczności i panujących warunków będziesz nieustannie cieszyć się optymalnym sygnałem? Zmiany, które wiążą się z cyfrową telewizją naziemną, wymagają od nas znalezienia odpowiednich rozwiązań. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie porównanie, dzięki któremu dowiesz się, jaka antena do telewizji naziemnej (czyli DVB T) sprawdzi się w Twoim przypadku. Poznaj zalety i wady produktów, jakimi są antena kierunkowa i dookólna.

Czym się różni antena dookólna od kierunkowej?

Wiele osób gubi się w ciągłych nowinkach technologicznych i zmianach, które zachodzą w tym obszarze, przez co coraz to nowsze rozwiązania stają się dla nich naprawdę sporą zmorą. Nie ma w tym nic dziwnego – tematy te wymagają wiedzy i umiejętności rozróżniania, szczególnie w momencie, gdy sklepy oferują nam naprawdę mnóstwo rozwiązań. Zapoznaj się z nimi i zobacz, jaka antena kierunkowa o dużym zysku odpowie na Twoje potrzeby – bo to one są w tym momencie najistotniejszym czynnikiem. W sklepach znajdziesz wiele modeli, pośród których są te wewnętrzne i zewnętrze, pośród których prym wiodą modele kierunkowe oraz dookólne. 

Czym się one między sobą różnią i jaka będzie najlepsza antena do telewizji naziemnej – poradnik Ci to nieco wyjaśni. Przede wszystkim antena dookólna (ihaa) jest rekomendowana w tych przypadkach, gdy jej odległość od nadajnika wynosi 60 km. W przypadku większej utrzymanie stabilnego i jakościowego sygnały może być niekiedy wyzwaniem. Mimo to jest chętnie wybierana, bo wyróżnia się bardzo prostym montażem i wszechstronnością. To spore zalety, które doceni każdy użytkownik. Takiej anteny nie musisz specjalnie ustawiać w różnorodne strony. Z kolei antena kierunkowa wymaga już pewnego precyzyjnego manewrowania. Musi być ona dobrze ustawiona w kierunku nadajnika, z którego pobierany jest sygnał. Ma ona jednak znacznie lepszy sygnał, ponieważ odbiera go bez zakłóceń i konieczności sięgania po wzmacniacz nawet z dystansu 60 km.

Jaka antena do telewizji naziemnej?

Nie wiesz, jaka antena do telewizji naziemnej Ihaa będzie najlepsza? Jeśli wybierasz model dookólny, zwróć uwagę, czy ma on wbudowane wzmacniacze, a przy tym ma konstrukcję horyzontalną i jest wyposażony w układ scalony. Decydując się na antenę zewnętrzną, kwestią kluczową, wpływającą na trwałość i zadowolenie z użytkowania, jest pokrycie jej powłoką odporną, która uodporni ją na działanie czynników atmosferycznych – w tym dość silnych i szkodliwych promieni UV. Anteny zewnętrzne są przy tym bardzo funkcjonalne, ponieważ można je z powodzeniem zamontować w wielu miejscach – na słupku, balustradzie balkonowej czy nawet na przyczepie kempingowej.

Jeśli nie wiesz, czy wybrać antenę dookólną, czy kierunkową, zastanów się nad tym, jaka będzie jej odległość do stacji nadawczej. W przypadku większych dystansów zdecydowanie lepszym wyborem będzie ten drugi, który zapewni nam dobrej jakości stały sygnał nawet z daleka. Świetnie poradzi sobie także z zakłóceniami.