elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Nowy szablon Allegro
Lifestyle

Nowy szablon Allegro – jak przystosować się do zmian?

Allegro stara się iść z duchem czasu, wprowadzając regularne aktualizacje do swojego systemu, aby nadal stanowić atrakcyjne środowisko zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów. Zmiany te, chociaż konieczne, często mają bardzo duży wpływ na operujące tam sklepy, wymuszając na ich właścicielach przystosowanie się do nowych standardów.

Zdecydowanie najbardziej odczuwalnym usprawnieniem tego portalu w ostatnim czasie był nowy szablon Allegro, zastępujący stare szablony HTML.

Co zrobić, aby przejść na nowy szablon Allegro?

Każdy sprzedawca na Allegro powinien wziąć wprowadzone zmiany pod uwagę i postarać się jak najszybciej przystosować do nowego formatu. Jest to jedyny sposób, aby nadal pozwalać swoim klientom na dostęp do bardzo ważnych funkcji, takich jak choćby możliwość śledzenia przesyłki. W ogólnym rozrachunku aktualizacja ta wyjdzie użytkownikom Allegro na dobre – dzięki niej, cały interface staje się bardziej czytelny, przejrzysty i łatwy w poruszaniu się. Nie można jednak sprowadzić tych zmian wyłącznie do aspektów wyglądu – nowy szablon Allegro wprowadza między innymi:

  • Podział opisu na sekcje  – opisy produktów Allegro stają się dzięki temu bardziej czytelne, a klientom o wiele łatwiej jest szybko dotrzeć do ważnych informacji.    
  • Edytor opisu – standardowy edytor HTML zastąpiony został nowym, który     zaprojektowany został także do obsługi urządzeń mobilnych, zapewniając odczuwalnie większą elastyczność.    
  • Parametry obowiązkowe – wypełniając formularz przy tworzeniu nowej oferty, należy pamiętać o konieczności uzupełnienia części z  parametrów, które od teraz są obowiązkowe, aby usprawnić działanie filtrów wyszukiwania na stronie.
  • Przejście z http na https – bezpieczeństwo, jakie zapewnić może portal Allegro, zostało znacznie podniesione dzięki wprowadzeniu dodatkowych środków ochrony na stronie. Dla sprzedawców oznacza to przede wszystkim koniec odnośników do stron zewnętrznych,  wliczając w to obrazy z innych portali.

Rzecz jasna, wprowadzonych zmian jest więcej i warto zapoznać się z pełnym ich zakresem. Dodatkowe restrykcje mają na celu ujednolicenie form, w jakich prezentowane są oferty i zwiększenia wygody korzystania z Allegro dla klientów.

ErpBox a nowy szablon Allegro – czego można się spodziewać?

Użytkownicy ErpBox nie muszą się martwić – jest to system nieustannie rozwijany, który zawsze nadąża za nowymi rozwiązaniami w branży. Nowy szablon Allegro nie powinien sprawiać problemów sklepom korzystającym z ErpBox, gdyż jest to program przystosowany do wprowadzonych zmian.