elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Lifestyle

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Jednym z tych kredytów, o które klienci banków starają się stosunkowo rzadko, są kredyty konsolidacyjne. Warto wiedzieć, czym jest takie zobowiązanie finansowe i na co można liczyć, decydując się właśnie na takie rozwiązanie. Może się bowiem okazać, że często ktoś chciałby skorzystać z kredytu konsolidacyjnego w momencie, gdy jest to już nieosiągalne.

Czym jest kredyt konsolidacyjny

Wciąż jeszcze jest wiele osób, które mogą zareagować na taki produkt bankowy w taki sposób, że zapytają: „kredyt konsolidacyjny – co to?”. Spiesząc z wyjaśnieniami, można w skrócie powiedzieć, że kredyt konsolidacyjny to taki konsumencki kredyt dla ludzi w trudnej sytuacji finansowej, zatem jest to kredyt oddłużeniowy. Chcąc uzyskać kredyt konsolidacyjny, warto wiedzieć, że bank przyznaje taką kwotę, która umożliwia spłatę dotychczasowych zobowiązań. W ten sposób zamiast płacić kilka rat, mając na przykład do spłacenia dwa lub trzy kredyty gotówkowe, można regulować jedną miesięczną ratę.

Dlaczego warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Nierzadko poważnym problemem dla kredytobiorcy staje się zbyt duże obciążenie finansowe dla domowego budżetu. Spłata wielu rat sprawia nieraz, że nie starcza już środków na realizację dalszych planów życiowych. Można więc powiedzieć, że raty dosłownie wysysają życie z kogoś, kto zdecydował się podpisać umowę i obciążyć się takimi zobowiązaniami. Z pomocą przychodzi wtedy właśnie oferta kredytu konsolidacyjnego, która nie tylko pozwoli szybko spłacić dotychczasowe zadłużenie, ale jeszcze można otrzymać dodatkowe środki. Tę, powiedzmy, nadprogramową kwotę kredytobiorca może zwykle przeznaczyć na dowolny cel. Biorąc zatem kredyt konsolidacyjny udaje się wyrwać z rosnącej spirali zadłużenia w taki sposób, że naprawdę można odetchnąć i cieszyć się życiem. W dodatku dzięki kredytowi konsolidacyjnemu można znacznie poprawić swoją historię kredytową w BIK-u, co może się przydać, gdyby ktoś w przyszłości starał się jeszcze o inny kredyt. Nie dość, że dotychczasowe zobowiązania uda się spłacić przed czasem, to jeszcze uzyskuje się kolejne finansowanie i z jego spłatą także nie powinno być najmniejszych problemów. Zobacz więcej na https://finansowy-portal.com.pl/.

Kiedy można skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny jest dostępny dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze mają dobrą zdolność kredytową i pozytywną historię w BIK-u. Za pomocą kredytu konsolidacyjnego można spłacić takie zobowiązania, jak: kredyt gotówkowy, kartę kredytową, kredyt hipoteczny, samochodowy, a także pożyczki udzielane przez parabanki. Trzeba zatem zawsze mieć rękę na pulsie, szczególnie wtedy, gdy z miesiąca na miesiąc coraz trudniej przychodzi regulować swoje dotychczasowe zobowiązania finansowe. Zdarza się bowiem, że osoby, którym kredyt konsolidacyjny spadłby jak gwiazdka z nieba, decydują się zbyt późno na złożenie wniosku o uzyskanie tego finansowania. Zbyt późno oznacza moment, kiedy dłużnik ma widoczne problemy ze spłatą, które ujawniają się w postaci nieterminowego regulowania swoich zobowiązań. Oczywiście jedna później spłacona rata jeszcze nie przekreśla szansy na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego, ale już kilka takich opóźnień może wystarczyć, by bank odmówił przyznania tego kredytu. Jeśli więc ma się dużo zobowiązań finansowych, zawsze warto mimo to sprawdzać, jaką ma się zdolność kredytową i czy historia w BIK jest wystarczająco dobra. Wtedy w razie konieczności najlepiej jak najszybciej postarać się o kredyt konsolidacyjny. Szczególnie jeśli ktoś zdaje sobie sprawę z tego, że jego sytuacja finansowa może nie jest pewna, na przykład pod względem zatrudnienia, czy z uwagi na zły stan zdrowia.