elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Jaki internet mobilny w 2023?

Internet towarzyszy nam obecnie niemal przy wszystkich czynnościach. To rozwiązanie, które jest niezbędne nie tylko do pracy, lecz także do komunikacji z bliskimi czy korzystania z rozrywki, m.in. w postaci seriali czy gier online. Warto zwrócić uwagę szczególnie na internet mobilny, który zapewnia dostęp do sieci w dowolnym miejscu. Jak wybrać odpowiednią ofertę w 2023? Podpowiadamy!

Sprawne połączenie sieciowe – niezbędne rozwiązanie w 2023

Wymagania użytkowników w kwestii internetu mobilnego nieustannie rosną. Praca zdalna, częste podróże, coraz więcej zadań realizowanych za pośrednictwem serwisów online – wszystko to sprawia, że szybkie i stabilne połączenie jest aktualnie niezbędne nie tylko w domu, lecz także poza nim. Jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej w 2023 roku? Warto zwrócić uwagę na połączenie atrakcyjnej ceny z wysoką sprawnością sieci. Korzystny abonament telefoniczny można znaleźć m.in. w ofercie sieci Otvarta. Zapewnia ona wysoką jakość łączności oraz szereg pakietów spełniających potrzeby różnych klientów.

Internet mobilny, czyli dostęp do sieci w każdym miejscu

Łączność mobilna – w szczególności najnowsze rozwiązania, takie jak internet 5G – nieustannie zyskuje na popularności. Główną różnicą w stosunku do tradycyjnego połączenia stacjonarnego jest przede wszystkim dostępność. Telefony i inne urządzenia wyposażone w kartę SIM (lub coraz częściej stosowaną kartę eSIM), mogą odbierać dane sieciowe praktycznie z każdego miejsca. Wystarczy tylko znajdować się w zasięgu masztu operatora komórkowego – w przypadku sieci Otvarta można liczyć na stabilne połączenie w całej Polsce. To rozwiązanie docenią szczególnie osoby, które spędzają wiele czasu poza domem lub wykonują obowiązki zawodowe w trasie. Warto przy tym zaznaczyć, że internet LTE i 5G mogą być wykorzystywane również w domu – parametry połączenia obecnie w wielu przypadkach nie odstają od połączeń stacjonarnych.

Jaki internet mobilny wybrać?

Wybór odpowiedniego pakietu internetu mobilnego nie jest łatwym zadaniem. Przed ostateczną decyzją należy przeanalizować wiele istotnych kwestii, które będą mieć wpływ na późniejszy komfort użytkowania. Jedną z nich jest limit transferu: najlepszym wyborem będzie pakiet z jak największym zasobem GB do wykorzystania.

Warto jednak połączyć to z atrakcyjną ceną. W ramach oferty Otvarta operator udostępnia najtańszy abonament komórkowy – pakiety tej sieci rozpoczynają się już od 9,99 zł (2 GB transferu miesięcznie). Jeśli jednak potrzebne jest coś więcej niż najtańszy abonament, można zdecydować się na wyższe warianty, takie jak 14,99 zł/mies. za 21 GB czy 18,99 zł/mies. za 31 GB. Dla najbardziej wymagających klientów sieć Otvarta przygotowała abonament z 100 GB w dzień i 200 GB w nocy za jedyne 49,99 zł na miesiąc. Takie parametry oferty sprawiają, że operator regularnie zajmuje najwyższe pozycje w rankingach opinii abonentów.

Czy internet 5G to dobry wybór?

Przy wyborze internetu mobilnego warto wziąć pod uwagę technologię połączenia. Mimo że spora część użytkowników nadal korzysta z łączności LTE, internet 5G powoli wychodzi na prowadzenie. Duże znaczenie ma tutaj stale rozszerzany zasięg 5G, który z roku na rok obejmuje coraz większą część Polski. Sieć komórkowa działająca w piątej generacji to liczne korzyści w stosunku do innych rozwiązań. Mowa przede wszystkim o większej prędkości i stabilności połączenia – szybkość transferu jest nawet kilkakrotnie większa niż w przypadku LTE.

Internet mobilny 5G w sieci Otvarta jest dostępny w ramach każdego abonamentu. Operator zapewnia bezproblemowe przeniesienie numeru oraz stały dostęp do najnowszych technologii. Co istotne, sieć Otvarta oferuje jedynie opcje abonamentowe, które są znacznie wygodniejsze niż telefon na kartę. Do najważniejszych zalet takiego rozwiązania należą ciągłość działania, brak konieczności doładowań oraz bardziej opłacalne pakiety rozmów, połączeń i transferu. Z abonamentem nie musisz się martwić, że dostęp do internetu nagle się skończy – możesz także bez problemu kontrolować bieżące zużycie pakietu.

Najtańszy abonament bez telefonu

Interesuje Cię tani abonament, ale chcesz nadal korzystać ze swojego smartfona? W takim razie sieć Otvarta to strzał w dziesiątkę – w ofercie tego operatora można znaleźć najtańszy abonament bez telefonu. Takie rozwiązanie pozwala sporo zaoszczędzić ze względu na znacznie niższe koszty umowy. Dodatkowo zakup nowego urządzenia na raty w zwykłym sklepie jest często bardziej opłacalny niż abonament z telefonem.

Wybierając usługi sieci Otvarta można liczyć na abonament zapewniający szybki internet mobilny, bez limitu rozmów i SMS-ów. Ponadto operator oferuje wiele unikatowych rozwiązań, takich jak m.in. karta eSIM czy stały adres IP, który jest rzadkością w innych sieciach komórkowych. Statyczny adres może sprawdzić się m.in. do skutecznej obsługi urządzeń monitorujących, sprzętów IoT czy serwerów gier.

Smiling women wearing casual clothes sitting on chairs at table with coffee in ceramic cups and taking selfie on smartphone

Tani abonament z 5G w sieci Otvarta

Dostęp do sieci w każdym miejscu to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala utrzymać kontakt z bliskimi, a także wykonywać swoje obowiązki zawodowe w trasie. Zdecydowanie warto postawić na internet mobilny 5G – to nowa generacja łączności, która odznacza się znacznie lepszymi warunkami połączenia niż internet LTE. Technologia 5G to podstawa oferty Otvarta: dzięki temu klienci tego operatora mogą zawsze liczyć na optymalne warunki podczas korzystania z sieci, w połączeniu z atrakcyjnymi cenami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź szczegóły oferty sieci Otvarta już teraz!

Materiał zewnętrzny