elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

jak zgrać zdjęcia z iphone na pc
Lifestyle

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na PC?

Posiadając iPhone bardzo często wykorzystujemy go do robienia zdjęć. Uwieczniamy każde wydarzenie w naszym życiu. Bez względu czy jest to jakieś ważne zdarzenie, czy tylko klika fotek na pamiątkę lub na profil w social media. Należy jednak pamiętać, że telefon może ulec zniszczeniu lub po prostu go zgubimy. Warto w takim wypadku przerzucić zgromadzoną galerię zdjęć na komputer.

Jak skutecznie zrzucić zdjęcia z iPhone na PC?

Aby wiedzieć jak zgrać zdjęcia z iPhone na PC musimy ułożyć plan działania poszczególnymi etapami. Kiedy już zdecydujemy się na wysłanie zdjęć musimy podpiąć iPhone do komputera. Zrobimy to za pomocą przewodu Lightning-USB, czyli dokładnie tego samego, którego używa się do ładowania smartfonów.

W dalszej części pojawi się okno popup ze stosownymi komunikatami:
– czy dodać komputer do listy zaufanych urządzeń. warunkiem jest zainstalowany iTunes
– czy zezwolić urządzeniu na dostęp do plików foto i wideo, w przypadku gdy iTunes nie jest zainstalowany.

Kolejny etap to otwarcie, w zależności od wersji Windows, exploratora. W przypadku wersji Windows 7 będzie to Explorator Windows. Jeśli posiadamy wersję Windows 10 odpowiednio Explorator plików w komputer. Następnie klikamy w ikonę iPhone’a w następstwie czego pojawi się folder DCIM. To w nim znajduje się podfolder 100Apple. W tym miejscu zapisane są pliki zdjęć oraz filmów. Im więcej plików posiadamy, tym więcej będzie potrzebnych podfolderów.

Końcowym etapem jest przenoszenie zdjęć z iPhone na komputer PC. Wchodząc w jeden z podfolderów zobaczymy zgromadzone w pamięci iPhone’a pliki:
– zdjęć JPG
– zrzutów ekranu PNG
– filmów MOV
Dokładnie w tym miejscu możemy je przejrzeć, a także zgrać na dysk komputera. Można to robić zarówno pojedynczo, jak i całymi folderami, używając kopiuj-wklej lub przeciągnij i upuść.

Bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z iPhone na komputer PC

Transfer plików z iPhone na PC jest możliwy nie tylko za pomocą przewodowego połączenia urządzeń. Korzystając z usług synchronizacji zdjęć w chmurze, możemy dokonać tego bezprzewodowo. W ten sposób przesyłamy zdjęcia z iPhone do chmury, a także możemy je pobrać z chmury na komputer. Należy pamiętać, iż w przypadku synchronizacji zdjęć między urządzeniami, kiedy plik zostanie usunięty z synchronizowanego folderu na danym komputerze, zostanie także usunięty z telefonu.

Aby przesłać zdjęcia z iCloud na Windows najpierw musimy go zainstalować w tym systemie. W opcjach możliwy jest wybór folderu, w którym przechowamy zdjęcia na komputerze.