elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

studiowanie Informatyki
IT

Jak studiowanie Informatyki otwiera drzwi do karier w IT?

Rozwój branży IT obserwowany jest od dawna, a na rynku pracy nie brakuje atrakcyjnych perspektyw zawodowych dla absolwentów studiów informatycznych. Na atrakcyjne propozycje zatrudnienia mogą liczyć zarówno doświadczeni informatycy, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z tym zawodem. Ukończenie studiów informatycznych otwiera drzwi do budowania kariery w dziedzinie nowych technologii.

Branża IT – co ma do zaoferowania?

W dobie cyfryzacji zatrudnienie w branży IT jest jednym z najbardziej pożądanych. Kandydaci na studia informatyczne liczą na wysokie zarobki oraz stabilne zatrudnienie. Ogromne znaczenie odgrywa tutaj również elastyczność zatrudnienia, możliwość pracy zdalnej oraz przyjazna atmosfera w miejscu pracy. Jednym z najczęstszych sposobów wejścia do zawodu informatyka jest ukończenie studiów kierunkowych.

Perspektywy dla absolwenta studiów informatycznych

Student Informatyki dopiero stawia swoje pierwsze kroki w branży IT. Ukończenie studiów z pewnością daje większe możliwości na rynku pracy. Studenci mogą odbywać praktyki i staże, które pozwalają na zdobycie doświadczenia i tym samym umożliwiają pięcie się po kolejnych szczeblach kariery. Studenci w toku studiów realizują wiele projektów, które znacznie zwiększają szansę na podjęcie zatrudnienia. Osoby bez kierunkowego wykształcenia, ubiegające się o zatrudnienie w branży IT, z pewnością mają mniejsze szanse na podjęcie pracy. Ukończenie technikum informatycznego może nie być wystarczające.

Szerszy punkt widzenia

Kursy informatyczne koncentrują się wyłącznie na jednej dziedzinie Informatyki. Studiowanie pozwala słuchaczom poznać całokształt branży IT, ponieważ nie skupiają się tylko na jednym zagadnieniu, np. programowaniu. Program nauczania na kierunku Informatyka pozwala na odkrycie nowych aspektów, które mogą okazać się dla studenta niezwykle interesujące. Co więcej, nauka odbywa się pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Dodatkowo dyplom ukończenia studiów może okazać się dla niektórych pracodawców niezbędny.

Rozwijanie pasji i umiejętności

Studia informatyczne różnią się od innych kierunków przede wszystkim tym, że sama teoria stanowi tutaj niewielką część edukacji. W zawodzie informatyka najistotniejsze jest doświadczenie. Studiowanie Informatyki pozwala pogłębić dotychczasowe zainteresowania oraz rozszerzyć posiadane umiejętności. Specjaliści IT po ukończeniu studiów mają kompetencje do:

 • programowania,
   
 • projektowania,
   
 • zarządzania siecią i systemami informatycznymi,
   
 • zarządzania bazami danych,
   
 • wykorzystywania technologii dla cyberbezpieczeństwa.
   

Otwórz drzwi do kariery w branży IT – studiuj Informatykę w Warszawie

Postępująca cyfryzacja niemal wszystkich dziedzin życia sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w sektorze IT stale rośnie. Dla pasjonatów nowych technologii Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania proponuje inżynierskie studia na kierunku Informatyka w Warszawie. Edukacja na tej uczelni pozwoli zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności przygotowujące do pracy w zawodzie. WSEiZ oferuje najwyższą jakość kształcenia, za co odpowiada wykwalifikowane grono wykładowców-praktyków. Dzięki trzem specjalizacjom do wyboru (Programowanie aplikacji, Grafika komputerowa i Cyberbezpieczeństwo) studenci mogą ukierunkować swoją przyszłą karierę zawodową.

Materiał zewnętrzny