elektronicznyswiat.pl

Elektronika i Multimedia

części GSM
Multimedia

Jak instalować nowe części GSM w telefonie?

Uszkodzenia telefonów nie są czymś absolutnie rzadkim. Wystarczy wypuścić niefortunnie urządzenie z dłoni, by upadło na twardą podłogę i zniszczeniu uległ wyświetlacz. Po wielu latach intensywnego użytkowania zapewne bateria nie będzie już trzymać tak dobrze, jak gdy telefon był nowy. Niestety w nowoczesnych smartfonach tego typu części GSM nie są już tak łatwe do montażu bądź wymiany, jak w starszych modelach. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy w jaki sposób instaluje się między innymi nowe wyświetlacze oraz wymienia akumulatory.

Wymiana baterii – dziś to duża operacja

Telefony jeszcze sprzed dekady miały baterię umieszczoną pod klapką, której otwarcie nie wymagało najmniejszego zachodu. Niestety dziś to się znacznie zmieniło. Baterie nie są już łatwo wymienne, co nie znaczy że nie można tego zrobić wcale. Kupić nowy akumulator możemy w każdym sklepie z częściami GSM, niestety jeśli chcemy samodzielnie dokonać wymiany, trzeba liczyć się z utrudnieniami. Przede wszystkim na początku musimy otworzyć obudowę, a to nie jest wcale łatwe zadanie. Najczęściej telefony są bowiem klejone, dlatego też trzeba być bardzo ostrożnym, by niczego nie uszkodzić. W sklepach sprzedających części GSM, takie jak np. https://parts-store.pl/pol_m_Czesci-do-smartfonow_Czesci-do-telefonu-421.html możemy, oprócz nowej baterii, kupić także specjalne przyrządy pozwalające na bezproblemowe otworzenie obudowy. Są one wykonane z miękkiego plastiku, nie spowodują więc powstania rys ani żadnych innych uszkodzeń. Warto jednak na początku poćwiczyć na jakimś bardzo starym i używanym smartfonie, zanim powyższą operację przeprowadzimy na swoim głównym telefonie.

Nowy wyświetlacz – najlepiej zlecić to serwisowi

W przypadku rozbitego wyświetlacza instalacja nowego jest jeszcze trudniejszym zadaniem. Głównie z tego powodu, że szybka ochronna wykonana jest ze szkła, można łatwo się więc pokaleczyć, a także trudno usunąć jej odłamki przyklejone na specjalny rodzaj kleju. Dlatego też wymianę tego typu części GSM najlepiej jednak zlecać w serwisie, a nie wykonywać samodzielnie. Tutaj potrzebne jest bowiem doświadczenie i wysokie umiejętności, tak by później wszystko działało dobrze. Rozumiemy przez to poprawne funkcjonowanie powierzchni dotykowej, brak bąbli powietrza między szybką, digitizerem oraz samym wyświetlaczem, a także poprawne spasowanie całego telefonu, który do powyższego zabiegu również trzeba rozebrać na części. Dodatkowo oddając urządzenie do serwisu nie musimy samodzielnie uganiać się za częściami GSM, ponieważ pracownicy dobiorą odpowiednie podzespoły i elementy zamienne na miejscu.